Süleymanpaşa Havadis

BAKAN KURUM TEKİRDAĞ’DAYDI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Tekirdağ’a geldi.

BAKAN KURUM TEKİRDAĞ’DAYDI
12 views
09 Ocak 2021 - 22:11

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Tekirdağ’a geldi. İlk olarak Çorlu’da yapımı devam eden Millet Bahçesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Buradaki çalışmaların anlatıldığı fotoğraf sergisini gezen Bakan Kurum ve Vali Yıldırım ardından temsili kütüğe isimlerini çaktılar.

Sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Kurum: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletle paylaştığı proje kapsamında her ilde, şehir merkezinde, yürüme mesafesinde, yurt dışındayken “Bizim ülkemizde de olsa” diye gıptayla bakılan, büyük bölge parkları ve büyük Millet bahçelerinin inşası için tüm ekibiyle çalıştıklarını söyledi.”280 Millet Bahçesi projemiz var, 34’ünün yapımını tamamladık” Bu çerçevede 81 ilde 81 milyon metrekare Millet Bahçesi hedefiyle projeler yürüttüklerini belirten Kurum, şöyle devam etti:

“Şu ana kadar yaklaşık 50 milyon metrekarelik alanı projelendirdik ve devam eden 280 Millet Bahçesi projemiz var. 34’ünün yapımını tamamladık, halkımızın kullanımına açtık. Etaplar halinde de Millet bahçelerimizi arttırıyoruz. Tabii bu Millet bahçelerinin bir önemi var. İklim değişikliği ile mücadele ettiğimiz şu süreçte, iklim değişikliğinin etkilerini en aza indirmek, şehirde yatayda ekolojik koridorları oluşturmak, şehrin nefes almasını sağlamak açısından bu projemiz, Millet bahçelerimiz çok önem arz ediyor. “Kurum, Tekirdağ’da 5 Millet Bahçesi’ni projelendirdiklerini, toplam 313 bin metrekare yeni yeşil alanı Tekirdağ, Çorlu ve Hayrabolu’ya kazandırdıklarını ifade etti. Toplam 30 bin metrekare alana sahip Çorlu Millet Bahçesi’nin, şu ana kadar 16 bin metrekaresini inşa ettiklerini anlatan Kurum, şunları kaydetti: “Hemen yanındaki askeri alanın da taşınma sürecini bitirir bitirmez 30 bin metrekarelik alanda Çorlu merkezde herkesin yürüme mesafesinde ulaşabileceği, inşallah projemizi tamamlıyor olacağız. Projemizin içinde bir kütüphanemiz, millet kıraathanemiz, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, botanik bahçeleri, oyun alanları gibi gencimizin, çocuklarımızın, yaşlılarımızın vakit geçireceği, her türlü faaliyetleri yapabileceği alanlar mevcut. Çorlu’muza gelip bu alanın Millet Bahçesi olacağı sözünü vermiştik. Kentsel dönüşümle ilgili yapacaklarımızın sözünü vermiştik. Şimdi o sözleri tutmanın gururunu, mutluluğunu yaşıyoruz.”

Vatandaşlara, millete verdikleri sözleri tutmak suretiyle çalışmalarını kararlı bir şekilde sürdüreceklerini vurgulayan Kurum, “Bu çalışmalara ilaveten biliyorsunuz iklim değişikliği ile ilgili mücadele kapsamında eylem planlarımızı açıkladık. İnşallah Meclisimiz ile İklim Kanunu’nu ilk yarı yılda hazırlayıp yine şehirlerimizdeki etkilerini en aza indirecek, çevremizi, doğamızı koruyacak adımları da atacağız. Misafirperverliği için tüm Tekirdağlı, Çorlulu kardeşlerime teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Millet Bahçesi ziyaretine Bakan Kurum, Vali Yıldırım, Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkıurt ve il protokolü katıldı.

BAKAN KURUM’DAN MARMARAEREĞLİSİ’NE ZİYARET

Çorlu ziyaretinin ardından Tekirdağ programı kapsamında Marmaraereğlisi Belediyesini ziyaret eden Bakan Kurum; Belediye Başkanı Hikmet Ata ile görüşme gerçekleştirdi.

Marmaraereğlisi Belediye binası girişinde AK Parti İl ve İlçe Teşkilatı, Belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri tarafından karşılanan Bakan Murat Kurum başkanlık makamında ağırlandı. Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata ile bir süre görüştükten sonra şeref defterini imzalayan Bakan Kurum, ardından toplantı salonunda, ilçenin devam eden ve planlanan projelerini inceledi.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; Sultanköy Sahil Düzenleme, Arkadeniz Kıyı Düzenleme, Kentsel Dönüşüm ve Beach Projeleri ile ilgili Bakan Kurum’a sunum yaparak destek taleplerinde bulundu. Bakan Kurum gerekli tüm desteklerin verileceğini belirtti. Aynı zamanda Başkan Ata, Bakan Kurum’dan; yapı kayıt belgesi kapsamında uygulamada karşılaşılan aksaklıklar ile ilgili yasal düzenlemelerin yapılacağının da onayını aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Marmaraereğlisi için yapılması gereken bütün projelerin arkasında olduklarını belirterek, Belediye Başkanı Hikmet Ata’ya çalışmalarında başarılar diledi. Bakan Kurum’un ziyaretlerinden dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, hediye takdiminde bulunarak, belediye araç filosuna kazandırılacak olan çöp kamyonu için de Bakan Kurum’a teşekkür etti.

Marmaraereğlisi’ni ziyaretinin ardından Süleymanpaşa’ya hareket eden Kurum, Aydoğdu Mahallesi’ni, Eski Sanayi Sitesi’ni ve Yüzüncü Yıl Mahallesi’ni gezerek incelemelerde bulundu.

Bakan Kurum’un ziyaret ettiği mahallelerde kentsel dönüşüm görüşüldü.

Ziyarete Bakan Kurum, Vali Yıldırım, Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel katıldı.

Aydoğdu mahallesinde incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarının bu yıl içersinde başayacağını belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Tekirdağ Aydoğdu mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmalarının bu yıl başlayacağını belirtirken;

“Süleymanpaşa ilçemizin Aydoğdu Mahallesi’nde yerinde dönüşüm ilkesiyle, bölgede yaşayan Roman vatandaşlarımızın kültürel değerlerinin, mahalle kültürünün yaşatıldığı kentsel dönüşüm çalışmalarımızı bu yıl içerisinde başlatıyoruz.” ifadelerini kullandı.

CÜNEYT YÜKSEL: “DÖNÜŞÜM HAMLEMİZ HAYIRLI OLSUN”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de sosyal medya hesabındna yaptığı açıklamada

“Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum ile birlikte, şehrimizde Kentsel Dönüşüm çalışmalarını gerçekleştireceğimiz Aydoğdu mahallemizi ziyaret ettik.

Roman vatandaşlarımızla buluştuğumuz ziyarette, mahallemizdeki yapıların durumunu, bölgemizin depremsellik riski yönünden değerlendirdik.

Bu yıl içinde çalışmalarına başlayacağımız dönüşüm hamlemizin, şimdiden şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim. ” ifadelerini kullandı.

BAKAN KURUM’DAN TEKİRDAĞ’A MÜJDELER

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 8 Ocak Cuma günü Tekirdağ’a yaptığı ziyaret sonrasında kentin çehresini değiştirecek müjdeler verdi.

TEKİRDAĞ’A 6 MİLLET BAHÇESİ

Tekirdağ’da 430 bin metrekare büyüklüğünde 6 millet bahçesi yapacağız.

BAKAN MURAT KURUM’DAN TEKİRDAĞ’A MÜJDELER

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 8 Ocak Cuma günü Tekirdağ’a yaptığı ziyaret sonrasında kentin çehresini değiştirecek müjdeler verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Marmaraereğlisi, Çorlu, Şarköy ve Süleymanpaşa ilçelerinde bir dizi ziyaretlerde bulundu. Bakan Kurum Tekirdağ’da gerçekleştirdiği çalışmalar sonrasında sosyal medya hesabından Tekirdağ’ın çehresini değiştirecek müjdeleri tek tek açıkladı.

TEKİRDAĞ’A 6 MİLLET BAHÇESİ

Tekirdağ’da 430 bin metrekare büyüklüğünde 6 millet bahçesi yapacağız.

SÜLEYMANPAŞA’DA 3 MAHALLEYE KENTSEL DÖNÜŞÜM

Yavuz, Ertuğrul ve Aydoğdu mahallelerini kentsel dönüşüm alanı ilan ediyoruz..

SÜLEYMANPAŞA ESKİ SANAYİ SİTESİ TAŞINIYOR

200 iş yerinin bulunduğu, köhneleşmiş ve iyi hizmet veremeyen eski sanayi sitesini Karadeniz Mahallesi’nde belirlediğimiz, TOKİ Başkanlığımızca inşa edeceğimiz yeni, modern sanayi alanına taşıyacağız.

SÜLEYMANPAŞA  ESKİ SANAYİ SİTESİ YERİNE REZERV KONUT

Eski sanayi sitesinin bulunduğu alana kentsel dönüşüm çalışmalarımızda kullanılmak üzere rezerv konut inşa edeceğiz.

SÜLEYMANPAŞA AYDOĞDU MAHALLESİ 500 KONUTLUK KENTSEL DÖNÜŞÜM

Aydoğdu Mahallesi’nde bu yıl içerisinde ilk etapta 500 konutluk proje başlatacağız.

MARMARAEREĞLİSİ’NDE 300 KONUTLUK TAŞINMA

Marmaraereğlisi’nde sahildeki arkeolojik sit alanda bulunan konutlarda yaşayan vatandaşlarımızı belirlediğimiz bir rezerv alanda 300 konut üreterek taşıyacağız. Arkeolojik sit alanımızı tarihe uygun şekilde düzenleyeceğiz.

MARMARAEREĞLİSİ ATIK SU ARIRMA TESİSİ YAPIMI BAŞLIYOR

Marmaraereğlisi atık su arıtma tesisinin Ocak ayı sonunda yapımına başlayacağız.

KAPAKLI’YA 1000 REZERV KONUT İNŞA EDİLECEK

Kapaklı ilçesi Karaağaç Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışmalarımızda kullanılmak üzere TOKİ Başkanlığımız eliyle rezerv 1000 konut inşa edeceğiz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
KÖŞE YAZARLARI
BİYOGRAFİLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Tüm hakları saklıdır.

Traffic Bot